ZBIERANIE WODY DESZCZOWEJ

ZBIERANIE WODY DESZCZOWEJ

Obecnie wiele osób jest zaniepokojonych swoim śladem węglowym, a wiele osób instaluje zbiorniki na wodę deszczową w swoich domach lub firmach, aby zmniejszyć zależność od uzdatnionej wody i pomóc w oszczędzaniu wody. Zbiorniki na wodę deszczową są nie tylko bezpieczne dla środowiska poprzez gromadzenie odnawialnego źródła w wodzie deszczowej, ale zakup zbiornika na wodę deszczową jest świetny dla Twojego portfela, ponieważ rachunki za wodę zostaną znacznie obniżone w dłuższej perspektywie. Podczas suszy, kiedy obowiązują ograniczenia dotyczące wody, dzięki podziemnym zbiornikom na deszczówkę można ominąć te ograniczenia i nadal korzystać z wody.

Naziemne zbiorniki na wodę deszczową dla wygody

Naziemny zbiornik na wodę deszczową to elastyczny zbiornik na wodę przeznaczony do montażu pod powierzchnią podłogi domu. Zbiorniki te umożliwiają przechowywanie dużej ilości wody deszczowej bez zajmowania cennej przestrzeni w mniejszych obiektach. Pod pewnymi względami zbiorniki naziemne łączą to, co najlepsze z obu światów. Montowane są pod domem między pierwszym piętrem a piwnicą, dzięki czemu zbiornik jest bezpieczny od żywiołów. Ta funkcja sprawia również, że są one łatwo dostępne, dzięki czemu wszelkie potrzebne prace konserwacyjne można wykonać stosunkowo łatwo.

Naziemne zbiorniki na deszczówkę nie tylko oszczędzają miejsce, ale można je łatwo przenosić i przechowywać, gdy właściciele domów zdecydują się sprzedać swoje nieruchomości i przejść dalej. Zbiorniki te wykonane są z lekkich materiałów, dzięki czemu są łatwe w transporcie i nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów plastiku. Ponieważ są dostępne w różnych rozmiarach, aby pasowały do ​​różnych wymiarów, można je łatwo zainstalować w ograniczonych obszarach, takich jak piwnice i piwnice. Ponieważ są instalowane pod konstrukcją domu, nie musisz się martwić, że te zbiorniki wpłyną na estetykę Twojego domu.

Jak przebiega zbiórka wody deszczowej?

Proces zbierania wody deszczowej jest prosty. Woda kierowana z rynien przez szereg skarp, filtrów i ekranów w końcu dociera do zbiorników, w których jest przechowywana do czasu, aż będzie potrzebna i wykorzystana. Zebrana woda ma wiele zastosowań w domu. Może być używany do mycia samochodów, podlewania ogrodów, mycia toalet, mycia oraz do napełniania basenów, fontann, oczek wodnych, wanien i ognisk, a także do gaszenia pożarów.

Dzięki zbiornikowi naziemnemu, który znajduje się cicho między podporami pod pomostami lub między pomostami pod domem, możesz czerpać korzyści ze zbierania wody deszczowej bez marnowania miejsca na swojej posesji. Możesz uczynić z niej swój główny zapas wody dla całej rodziny. Możesz go użyć do przelania większej ilości wody z głównych zbiorników. Jeśli jesteś zaangażowany w gaszenie pożarów na obszarach wiejskich, możesz zainstalować te zbiorniki naziemne na ciężarówkach i zabrać je w razie potrzeby.

Trwałe zbiorniki pęcherzowe

Wiadomo, że zbiorniki na wodę deszczową z pęcherzem są odporne na glony i nie ma gwarancji, że będą przeciekać. Możesz podłączyć je bezpośrednio do pralki, muszli klozetowej i kranu zewnętrznego, aby podlać ogród. Możesz zużyć do 95 procent wody zgromadzonej w zbiorniku pęcherza.

Zbiorniki pęcherza mogą być samonośne bez ramy, podczas gdy inne zbiorniki o podobnej pojemności muszą być budowane na ramach stalowych lub z podobnego materiału. W zbiornikach pęcherzowych zbiorniki z ramą przechowują o 20% więcej wody na metr kwadratowy, a rozmiar ramy zapewnia, że ​​rozmiar zbiornika pozostaje niezmieniony. Zwykle konwencjonalne zbiorniki plastikowe lub stalowe są droższe niż zbiorniki bez ramowe ze względu na stalową ramę i wiązkę przewodów. W przypadku zbiorników pęcherzowych, bez ciśnienia, rozmiar będzie się zwiększał i zmniejszał w miarę napełniania i opróżniania. Tańszy jest zakup bez ramki. Biologiczne oczyszczalnie ścieków także biorą udział w całym procesie pozyskiwania wody.

Ze względu na zmieniające się środowisko i względy finansowe zakup pęcherzowych zbiorników na wodę deszczową jest doskonałym długoterminowym rozwiązaniem problemu niedoboru wody. Zainstalowanie jednego lub więcej zbiorników na wodę deszczową w domu lub firmie może być skutecznym sposobem na oszczędzanie wody i zmniejszenie bieżących kosztów wody. Rodzaj zbiornika na wodę deszczową będzie częściowo zależał od Twoich potrzeb i dostępnej powierzchni nieruchomości.