Kupowanie Wycieraczki Zewnętrznej: Na Co Zwrócić Uwagę

Kupowanie Wycieraczki Zewnętrznej: Na Co Zwrócić Uwagę

Na Co Zwrócić Uwagę Przy Zakupie Wycieraczki Zewnętrznej?

Niezbędna jest wycieraczka zewnętrzna tuż przy każdym wejściu, aby chronić wnętrza przed brudem, błotem, wodą, śniegiem i deszczem wnoszonym przez obuwie. Mogą również być ozdobne i dać ludziom coś miłego dla oka wchodząc do domu lub miejsca prowadzenia działalności. W tym artykule znajdziesz wskazówki, na co powinieneś zwrócić uwagę kupując wycieraczkę zewnętrzną .

Cechy, Których Należy Szukać

Oto niektóre z najważniejszych cech, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że przy wyborze wycieraczki aluminiowe na zewnątrz otrzymujesz dobry produkt.

Bez Podróży

Upadki są główną  przyczyną niezamierzonych obrażeń wśród dorosłych w wieku 65 lat i starszych w Stanach Zjednoczonych Z tego powodu wycieraczka zewnętrzna nie może powodować potknięcia się i upadku. Wybierz wycieraczkę, która nie będzie marszczyć się pośrodku ani nie zwijać się na krawędziach. Wybierz również taki, który nie pęka łatwo, ponieważ podarte części mogą stwarzać ryzyko potknięcia.

Antypoślizgowe

Wycieraczka wejściowa zewnętrzna nie może się przesuwać, gdy po niej chodzisz. Upewnij się, że mata jest przymocowana do podłogi podkładem o wysokiej przyczepności. Wybierz również taką, która ma teksturę o wysokim współczynniku tarcia, która utrzyma się na obuwiu i skutecznie zeskrobuje brud z obuwia.

Absorbent

Mata musi być w stanie wchłonąć wodę lub błoto, które się na niej znajduje, zapobiegając jej wniesieniu do domu. Idealna do tego jest wycieraczka z wbudowanymi zaporami wodnymi, ponieważ zatrzymuje wodę i brud w macie, tak że nie można jej wnieść do środka.

Wodoodporny

Oprócz chłonności wycieraczka zewnętrzna musi być również wodoodporna. Gwarantuje to, że mata nie stanie się nasiąknięta wodą i ciężka, co utrudni czyszczenie lub przenoszenie.

Łatwe Do Czyszczenia

Twoja wycieraczka zewnętrzna powinna być łatwa do czyszczenia. Musisz być w stanie po prostu go zmyć wodą, wytrzeć wilgotną szmatką lub potrząsnąć, aby usunąć brud lub zanieczyszczenia.

Z Jakiego Materiału Powinna Być Wykonana Twoja Wycieraczka?

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy wyborze wycieraczki na wymiar zewnętrznej jest to, z jakiego materiału jest wykonana. To określi, jak trwała, skuteczna i łatwa w czyszczeniu jest Twoja mata.

Koir

Maty z włókna kokosowego są wykonane z naturalnych włókien kokosowych, dzięki czemu są trwałą i przyjazną dla środowiska opcją. Można je łatwo wyczyścić, uderzając je wiosłem. Ponadto mają rustykalny wygląd i z wiekiem wyglądają jeszcze lepiej.

Polipropylen

Maty polipropylenowe wykonane są z materiału syntetycznego, który wytrzymuje duże zużycie i jest odporny na pleśń i gnicie. Można je łatwo wyczyścić po prostu potrząsając lub spłukując. Wadą jest jednak to, że ich włosie może się spłaszczać z wiekiem.

Nylon

Maty nylonowe to kolejna syntetyczna opcja. Są również trwałe i łatwe do czyszczenia wężem lub szczotką. Nie są jednak odporne na plamy.

Maty Gumowe

Gumowy podkład pomaga utrzymać matę na miejscu i zapobiega jej zsuwaniu się. Chroni również podłogę pod matą przed zarysowaniami.

Pamiętajmy, że istnieją również kraty stalowe podłogowe.