JAK CZYŚCIĆ MARMUROWY STÓŁ?

JAK CZYŚCIĆ MARMUROWY STÓŁ?

Marmur jest naturalnym i trwałym materiałem, który może przetrwać dłużej niż całe życie, jeśli będzie odpowiednio traktowany. Wszystkie naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, są porowate i pochłaniają to, co znajduje się na powierzchni. Jeśli materiał jest suchy, staje się bardziej podatny na plamy. Podobnie jak Twoja skóra, musisz utrzymywać marmur w czystości i tłustości, aby uzyskać błyszczącą i zdrową powierzchnię. Marmur jest łatwy do czyszczenia, jeśli wiesz jak. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc utrzymać konsole marmurowe w czystości.

DO CODZIENNEGO CZYSZCZENIA WYKONAJ TE PROSTE CZYNNOŚCI:

 • Wyczyść marmurową powierzchnię naturalnym, naturalnym mydłem i wodą.
  Tłuszcz pomaga zamknąć pory kamienia.
 • Spłucz mydło i wodę z mydłem.
 • Wysuszyć dokładnie czystą, suchą szmatką lub ręcznikiem.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZAPOBIEGANIA PLAMOM Z MARMURU:

 • Użyj podkładu/podkładki do wszystkich wyrobów szklanych i gorącej porcelany.
 • Nie używaj kwaśnych środków czyszczących.
 • Unikaj kwaśnych płynów, takich jak wino, ocet, sok owocowy, cytryna, kawa itp. bezpośrednio na marmurze.
  Rozlane płyny należy natychmiast wytrzeć/usunąć.
 • Aby uzyskać trwałą ochronę, użyj czegoś takiego jak „wosk w sprayu” do marmurów, aby zapewnić dodatkową obróbkę marmuru.
 • Nigdy nie tnij niczego bezpośrednio na marmurze.

Aby zapewnić trwałą ochronę, użyj impregnatu olejowego/marmurowego do marmuru lub wosku w sprayu do marmuru. Zetrzyj i wypoleruj powierzchnię. Zwykle wystarczy 1-2 razy w roku.

Jeśli nie byłeś ostrożny i na marmurowym stole jest tak wiele trwałych plam lub zadrapań, możesz poprosić lokalnego producenta marmuru o pomoc w ponownym wypolerowaniu i leczeniu uszkodzonego marmurowego blatu. Powodzenia!

5 MODNYCH I PONADCZASOWYCH MARMUROWYCH STOLIKÓW KAWOWYCH

Marmurowe stoliki kawowe, ozdobione najwyższym luksusem, te stoliki są prawdopodobnie tym, czego pragnie Twój salon. Zaprojektowany w różnych stylach, od okrągłego o miękkich krawędziach po proste kwadraty i prostokąty, marmurowa studnia dopełnia wyrafinowania i idzie w parze z elegancją. 

Trwałość i ponadczasowość! Emanują przepychem i bogactwem, dzięki czemu stanowią jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie do salonu czy sypialni. Dostępny w różnych żyłkach i fakturach, jest całkiem możliwe, że Twój stół będzie się wyróżniał. Polerowane lub matowe, liniowe lub okrągłe, żyłki lub naturalne wzory, marmurowe stoły kawowe, niechcący pozostawią Twoje przestrzenie bez skazy. 

MARMUROWE STOLIKI KAWOWE

Podobnie utrzymanie i czyszczenie marmurowego stolika kawowego to kolejne łatwe zadanie. Jednak niektóre płyny mogą być podatne na wchłanianie, ale większość z nich jest odporna! Odważny i elegancki czy lekki i przewiewny? Mamy cię w zasięgu wzroku!