4 dziwaczne fakty dotyczące klimatyzacji, które musisz znać

4 dziwaczne fakty dotyczące klimatyzacji, które musisz znać

Klimatyzatory i klimatyzacja Wrocław są podstawą wielu domów i firm w miesiącach letnich. Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie używasz klimatyzatorów w okresie letnim, aby się ochłodzić. Ale ile tak naprawdę o nich wiesz? W tym poście na blogu omówimy kilka dziwacznych i przypadkowych faktów na temat klimatyzatorów, o których musisz wiedzieć!

1: Kina używane do korzystania z większości klimatyzacji

Na początku XX wieku, kiedy wynaleziono klimatyzację, niewielu ludzi wiedziało, co to jest, lub nawet było na to stać. Wiele osób w lecie zawsze się pociło i robiło się gorąco, więc wiele kin w całym kraju zdecydowało się zainwestować w klimatyzację, aby przyciągnąć ludzi do chłodnego środowiska wewnętrznego, w którym będą się dobrze bawić. Ta inwestycja ostatecznie się opłaciła, ponieważ kina w tej epoce wystartowały, a wielu ludzi używało kin jako sposobu na relaks umysłu i ciała. Montaż klimatyzacji Wrocław jest usługa dostępną dla każdego.

2: Air Con to jedno z najlepszych narzędzi współczesnej medycyny.

Tak, poważnie, to prawda. Ale kiedy się zatrzymasz i pomyślisz o tym, to faktycznie ma to sens i nie jest takie szalone. Wiele nowych formuł i leków powstaje w laboratorium, które musi być dostosowane do temperatury, aby można było prawidłowo przeprowadzać eksperymenty. Obejmuje to narzędzia i sprzęt dostosowany do temperatury, który zmienił sposób, w jaki postrzegamy i stosujemy medycynę w naszym codziennym życiu, i gdyby nie klimatyzacja, która chłodzi lub ogrzewa pomieszczenia do określonej temperatury, wszystkie eksperymenty i przełomy nie dać. Serwis klimatyzacji Wrocław może być potrzebny minimum raz w roku.

3: klimatyzacja nie została stworzona dla wygody

Powodem, dla którego opracowano Air Con, nie był w rzeczywistości komfort, ale raczej zachowanie zysków i zapasów. Pierwotnym człowiekiem, który wpadł na ten pomysł, był Willis Carrier, który wpadł na pomysł, aby zapobiec wysychaniu atramentu w swojej fabryce w okresie letnim. W związku z tą myślą opracował pierwszą komercyjną i fabryczną klimatyzację! Z tego powodu inne firmy zaczęły używać klimatyzacji do użytku komercyjnego i biznesowego, aż w końcu stało się to, co jest powszechnie używane do dziś; komfort.

4: Pierwsza osobista klimatyzacja była… duża

Pierwsze praktyczne zastosowanie osobistej klimatyzacji w domu powstało w 1914 roku. Zainstalowano ją w rezydencji w Minneapolis, a rzeczywisty rozmiar klimatyzacji wynosił około siedmiu stóp wysokości, 20 stóp długości i prawie sześciu stóp szerokości. Ironiczne jest to, że zgłoszono, że klimatyzacja nigdy nie była używana, ponieważ nikt nigdy nie mieszkał w domu. Jednak 17 lat później, w 1931 roku, w Ameryce zainstalowano pierwszy klimakonwektor mieszkaniowy; Umieszczono je z boku okna mieszkania, które od tego czasu jest stajnią klima- tyzacji na całym świecie. Pomimo tego, że klimatyzacja jest dziś dość przystępna cenowo, te małe otwory wentylacyjne w latach 30. były dostępne tylko dla bogatych i bogatych, ponieważ jeden otwór wentylacyjny kosztował od 10 000 do 50 000 USD, co w przybliżeniu odpowiada 100 000 USD do 500 000 $ już dziś!